اخبار و تکنولوژی های صنعتی

بسته بندی یکی از مراحل مهم تولید و عرضه محصول می‌باشد. می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای فروش بیشتر محصول همین بسته‌بندی‌های درست و زیبا است. به همین دلیل هم تولیدکنندگان باید تلاش کنند به بهترین دستگاه‌های بسته‌بندی را برای شرکت تولیدی خود خریداری کنند. قیمت دستگاه بسته بندی بسیار متفاوت است، چرا که انواع مختلفی از این نوع دستگاه‌ها موجود می‌باشد. قیمت دستگاه ها و ماشین آلات بسته بندی در صنایع بسته بندی هنر و علم آماده کردن محصول ب

معرفی انواع دستگاه بسته بندی

 بسته بندی یکی از مراحل مهم تولید و عرضه محصول می‌باشد. می‌توان گفت که یکی از مهم‌ترین فاکتورهای فروش بیشتر محصول همین بسته‌بندی‌های درست و زیبا است. به همین دلیل هم تولیدکنندگان باید تلاش کنند به بهترین دستگاه‌های بسته‌بندی را برای شرکت تولیدی خود خریداری کنند. قیمت دستگاه بسته بندی بسیار متفاوت است، چرا که انواع مختلفی از این نوع دستگاه‌ها موجود می‌باشد.

قیمت دستگاه ها و ماشین آلات بسته بندی

در صنایع بسته بندی هنر و علم آماده کردن محصول برای قابل انتقال شدن به انبار و رسیدن به دست مشتری را بسته‌بندی می‌گویند. بسته بندی یک نوع علم و ترکیبی از تکنولوژی و هنر است که هدف آن محافظت از محصول در برابر خرابی و خطرات احتمالی است. این فرآیند بسیار حساس می‌باشد، به همین دلیل هم باید توسط دستگاه‌های بسته‌بندی انجام شود.
قیمت دستگاه بسته بندی بسیار متغیر است چرا که عوامل مختلفی در تایین قیمت آن موثر می‌باشد.

عوامل موثر در قیمت دستگاه بسته بندی:

  • کیفیت دستگاه
  • نحوه عملکرد
  • تکنولوژی به کار برده شده در آن
  • کاربردهای مختلف دستگاه
  • انعطاف‌پذیری دستگاه

و...

در هنگام خرید یک دستگاه بسته‌بندی شما می‌توانید از روی این فاکتورها کم یا زیاد بودن قیمت آن را حدس بزنید. از آن جایی که قیمت دستگاه‌های بسته بندی بسیار متغییر می‌باشد بهترین کار مقایسه دستگاه‌های مختلف است. شما می‌توانید برای اینکه خرید مناسبی داشته باشد، چند نوع دستگاه با یک کاربرد را مقاسه کنید هم از نظر امکانات و هم نظر قیمت دستگاه بسته بندی. نوع دستگاه نیز تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن دارد.

انواع دستگاه ها و ماشین آلات بسته بندی:

1- دستگاه مخصوص تمیزکاری ۲- بارکدزنی ۳- دستگاه‌های کانوایر و نقاله‌ها ۴- دستگاه پرکن‌ ۷- دستگاه‌های سیل ۸- لیبل زن ۹- رپینگ ۱۰- دستگاه‌های جعبه باز کن ۱۱- دستگاه تسمه کش

 

داشتن اطلاعات جامع در مورد دستگاه بسته بندی از الزاماتی است که باید قبل از خرید آن‌ها را بدست آورید. ویترین نت این امکان را برای شما فراهم کرده است که صدها دستگاه را مشاهده و اطلاعات آن را نیز ببینید. دستگاه‌ها را انتخاب کرده و با هم از دیدگاه‌های مختلف مقایسه کنید.

همچنین شما می‌توانید به صورت مستقیم با تامین کنندگان آشنا شده و با شرکت‌های مختلف در ارتباط باشید. هدف از فراهم آوردن تمامی این امکانات این است که شما بتوانید بهترین دستگاه را با کمترین قیمت خریداری کنید. همین حالا محصولات موجود در سایت را مشاهده کنید تا اطلاعات جامعی در مورد دستگاه‌های بسته بندی بدست آورید. توجه داشته باشید که قیمت دستگاه بسته بندی فقط یکی از فاکتورهای خرید می‌باشد، شما باید دیگر فاکتورها را نیز در نظر بگیرید.

دستگاه پرکن مایعات:

ماشین آلات پرکن در کنار بالا بردن میزان بهره وری، در افزایش دقت بسته بندی نیز بسیار موثر خواهند بود. جهت ریختن مایعات در ظروف و بطری ها نیاز بوده از روشی استفاده شود که در کنار برخورداری از دقت و سرعت بالا راحت و ساده نیز باشد. لذا استفاده از دستگاه پرکن مایعات در این زمینه بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. گرانروی در هر یک از مایعات احتمال داشته با دیگری متفاوت باشد. به عنوان نمونه طبیعی است یک لیوان آب و یک ظرف مربا به یک شکل جاری نخواهند شد. از این رو نیاز بوده که بسته به نوع مایعات مکانیزم تزریق متفاوتی نیز انتخاب گردد. 

پرکن مایعات رقیق / پرکن مایعات غلیظ

 رفتار مایعات رقیق از جمله شربت ها، نوشیدنی های میوه ای و نوشابه، عرقیات نیز شبیه به آب می باشد. حال آن که مایعاتی مانند عسل که ویسکوزیته و گرانروی آن ها بالا بوده مایعات غلیظ به شمار می آیند. مکانیزم پرشدن در دستگاه پرکن مایعات تزریق مایعات با هر نوع گرانروی که داشته توسط مکانیزم هایی نظیر مکانیزم پرکن پمپی، پرکن ثقلی و پرکن سیلندر پیستونی صورت می گیرد. در واقع بسته به نوع مایعات بایستی از روشی مناسب استفاده شود.

دستگاه شیرینگ پک

این روش بسته بندی شیرینگ پک به دلیل ارزان ، سریع و باکیفیت بودن و همچنین حمل ونقل امن تر بسیار مورد توجه و اقبال قرار گرفت.عملیات شرینک پک در صنعت توسط تونل حرارتی که در آن جریان هوای گرم جاری است صورت می پذیرد با توجه به نوع فیلم و ماهیت فیلم شیرینگ ، در اثر برخورد جریان هوای گرم به فیلم دور محصول ، فیلم شرینک دچار کشش شده و محصول را بصورت کاملا فشرده و بدون لق خوردن دربر میگیرد و باعث حفاظت محصول می گردد.

تونل دستگاه شیرینگ عملیات اصلی شیرینگ را انجام میدهد و از مهمترین قسمت های دستگاه میباشد تونل حرارتی به وسیله برق و یا گاز و یا هر دو (دوگانه سوز) گرم میشود و دمای آن به 180 تا 200 درجه سانتیگراد میرسد . 4 مورد مهم در مورد تونل حرارتی که باید در هنگام خرید دستگاه شیرینگ به آن توجه نمایید:

- نوع گرمایش برای تونل های بیشتر از عرض 60 سانتیمتر حتما گازی باشد . بدلیل مصرف برق زیاد چنین دستگاه هایی هوشمندانه تر است از دستگاه های شیرینگ گاز سوز استفاده شود .

- دستگاه شیرینگ دوگانه سوز باشد (برق و گاز) بدلیل افت فشار گاز در زمستان ها حتما سیستم جایگزین گاز داشته باشد.

- المنت های برقی تونل شیرینگ قابلیت تعویض از بیرون تونل را داشته باشد.تا در هنگام کارکرد دستگاه بتوان المنت ها ی دستگاه شیرینگ را در حالتی که دستگاه روشن است تعویض نمود اگر این قابلیت در دستگاه وجود نداشته باشد در هنگام تعویض میبایست دستگاه ر خاموش کرد و منتظر سرد شدن آن باشیم که شاید برای بسیاری از خطوط تولید بسیار هزینه بر باشد.

- کوره گاز سوز 2 جداره باشد و حتما از جنس استیل نسوز 309 آفریقای جنوبی باشد. در غیر اینصورت شاید کوره تونل شیرینگ گازی بیشتر از 6 ماه کار نکند و هزینه های اضافی زیادی برای شما ایجاد نماید.

- در ساخت دستگاه از المنت هایی استفاده شود که در بازار موجود باشد و شرکت سازنده دستگاه شیرینگ بصورت تخصصی آن را نساخته باشد تا در هنگام خرید لوازم یدکی دچار اجبار جهت تامین توسط یک تامین کننده نشوید.

- فن های تونل شیرینگ حتما از نوع حلزونی و معکوس طراحی شده باشند تا یکنواختی حرارت در تونل اتفاق افتد و محصول شیرینگ شده یکنواخت و شکیل بسته بندی شود

- استفاده از مشعل های استاندارد گاز سوز با مصرف حداقلی مانند مشعل های ایران رادیاتور و یا مشعل های اروپایی

دستگاه استرچ پالت

 

دستگاه استرچ پالت یا دستگاه پالت پیچ که کمتر از 2 دهه از طول عمر آن نمیگذرد نوعی از دستگاه بسته بندی است که توسط نایلون استرچ یا همان پلاستیک استرچ که قابلیت کشسانی بالایی دارد توسط دستگاه استرچ پالت به دور پالت پیچیده میشود.و یکی از مقرون به صرفه ترین روش بسته بندی پالت به حساب می آید.

در این روش استفاده از تونل حرارتی معنایی ندارد و وجه قابل تمایز آن با دستگاه شرینک پک نیز همین مورد میباشد و به دلیل عدم نیاز به ایجاد حرارت بسیار مقرون به صرفه تر و همچنین از نظر مبلغ خود دستگاه نیز مناسبتر میباشد.

در مقابل ازنظر شفافیت بسته بندی از کیفیت پایینتری نسبت به شرینک حرارتی برخوردار است ؛با توجه به اشکال مختلف محصولات و استقبال رو به ازدیاد واحدهای تولیدی از این روش سازندگان و طراحان ماشین ساز برآن شدند که کلیه اشکال محصول مانند لوله ، سیم وکابل،کوییل و..را با روش بسته بندی استرچ نمایند و بدین ترتیب دستگاه استرچ حلقوی (مخصوص محصولات حلقه ای و کویل شکل) و دستگاه استرچ افقی مخصوص محصولات با طول زیاد(لوله، دیوارکوب ، ساندویچ پنل و...) ابداع و طراحی گردید

دستگاه میکسر پودر

میکسر پودر یکی از ماشین آلات صنعتی‌ست که برای مخلوط کردن یکنواخت مواد پودری به کار می‌رود. صنایع مختلف برای تولید محصولاتی با کیفیت، نیاز به یکنواختی در عناصر و مواد گوناگون دارند و باید بتوانند با دقت بالا، مواد اولیه خود را به نسبت‌هایی که در فرمولشان تعریف شده است، با یکدیگر ترکیب کنند. اگر دو یا چند نوع از مواد اولیه‌ای که برای تولید یک محصول بکار می‌روند، از جنس پودر باشند، دستگاه میکسر پودر، گزینه اصلی برای ترکیب یکنواخت مواد پودری می‌باشد.

کلام آخر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دستگاه بسته بندی و قیمت دستگاه های بسته بندی به سایت پاشا صنعت البرز مراجعه نمایید:

https://ps-alborz.ir/

آدرس: البرز – کرج – کمالشهر – خیابان ظفر 3 – بلوار شورا – سمت راست کوچه ولیعصر 20 – پلاک 1

تلفن کارگاه: 02634807634

موبایل: 09361554113

موبایل: 09125689025

ایمیل: info@ps-alborz.ir

+ نوشته شده در  شنبه 5 تير 1400ساعت 2:10  توسط یاسین  بازدید 24