اخبار و تکنولوژی های صنعتی

شیرینگ پک چیست؟ آشنایی با دستگاه شرینک پک در بین ماشین آلات بسته بندی، دستگاه شیرینگ پک را می توان پراستفاده ترین و در عین حال ارزان ترین دستگاه به شمار آورد. این دستگاه محصول را با روکشی از پلاستیک شفاف و نازک (فیلم شرینگ) بسته بندی خواهد نمود. shrink در زبان انگلیسی کوچک کردن یا کشیدن معنی می شود و اگر چه شرینک تلفظ صحیح آن می باشد اما با این حال به طور معمول به این دستگاه در ایران دستگاه شیرینگ گفته می شود. این نوع بسته بندی ضمن بسته بندی و کنار هم قرار دادن چند محصول، به خوبی از

آشنایی با دستگاه شرینک پک

شیرینگ پک چیست؟ آشنایی با دستگاه شرینک پک

در بین ماشین آلات بسته بندی، دستگاه شیرینگ پک را می توان پراستفاده ترین و در عین حال ارزان ترین دستگاه به شمار آورد. این دستگاه محصول را با روکشی از پلاستیک شفاف و نازک (فیلم شرینگ) بسته بندی خواهد نمود. shrink در زبان انگلیسی کوچک کردن یا کشیدن معنی می شود و اگر چه شرینک تلفظ صحیح آن می باشد اما با این حال به طور معمول به این دستگاه در ایران دستگاه شیرینگ گفته می شود. این نوع بسته بندی ضمن بسته بندی و کنار هم قرار دادن چند محصول، به خوبی از آن ها محافظت نموده و از نفوذ گرد و غبار و آب به محصول جلوگیری خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور دقیق ببینیم دستگاه شیرینگ پک چیست؟ و چه کاربردها و فوایدی می تواند داشته باشد.

شیرینگ پک در چه مواردی به کاربرده می شود؟

در زمینه بسته بندی کارتون و جعبه های بزرگ و کوچک مواد غذایی، شوینده های بهداشتی، نوشیدنی های خوراکی نظیر آب معدنی یا نوشابه، ظروف یک بار مصرف، مواد پروتئینی و سطح وسیعی از محصولات گوناگون از شرینک پک استفاده می شود و بیشترین استفاده از دستگاه شیرینگ در رابطه با بسته بندی محصولات خوراکی و در صنایع غذایی است.

شیرینگ بطری های نوشابه به کمک دستگاه شیرینگ

عملکرد دستگاه شیرینگ پک به چه صورت است؟

دستگاه شرینک پک به عنوان اولین قدم با میزان مشخصی از فیلم یا رول پلاستیکی شیرینگ محصول مورد نظر را در برگرفته و پس از آن به کمک نوار نقاله، آن را به درون کوره انتقال می دهد. حرارت درون کوره سبب نرم و پخته شدن این روکش می شود و با توجه به حالت جمع شدگی که به خود می گیرد به خوبی محصول را احاطه می نماید. پس از قرارگیری فیلم شیرینگ در مقابل حرارت، این بار در بخش انتهایی کوره فن خنک کننده ای وجود دارد که به بسته حرارت دیده هوا می دمد. اکنون شرینگ به اتمام رسیده و محصولات درون پوششی شفاف پلاستیکی قرار داده می شوند.

شیرینگ پک؛ دستگاهی که در انتهای خط تولید صنایع مختلف قرار میگیرد و کار بسته بندی محصولات را انجام می دهد. مهمترین کاربرد شیرینگ پک عایق رطوبت و ایجاد تعادل در بسته بندی کالا ها کنار هم می باشد.

در ادامه نحوه کار دستگاه شیرینگ پک تونلی را ملاحظه میکنید. کارتن ها به داخلی تونل دستگاه رفته و به صورت شیرینگ شده از دستگاه خارج می شوند.

نمایشگر ویدیو
 
00:00
 
01:37

دستگاه شرینک پک پاشا صنعت چه مزایایی به همراه دارد؟

محصولاتی که دارای تعادل ناپایداری هستند به کمک انواع دستگاه بسته بندی شیرینگ پک به خوبی قادر به قرارگیری در کنار یکدیگر خواهند بود. این نوع بسته بندی به خوبی این امکان را فراهم خواهد نمود تا محصولات در جای خود ایستاده و همچنین از نظم مطلوبی برخوردار باشند. از موارد به کارگیری این نوع بسته بندی می توان به بسته بندی مواد غذایی نظیر بسته بندی بطری های آب آشامیدنی اشاره نمود. فیلم شیرینگ در مقابل نفوذ رطوبت به کالا همچون عایقی مطلوب عمل خواهد نمود. در واقع دستگاه شیرینگ ضمن نظم بخشی به کالاها، تامین کننده سلامت آن ها خواهد بود و از این رو برای بسته بندی انواع محصولات به ویژه محصولات غذایی این روش را می توان روش موثر و مقرون به صرفه ای دانست.

دستگاه شیرینگ پک تونلی

در بین انواع دستگاه های شیرینگ می توان دستگاه شیرینگ پک تونلی را پراستفاده ترین گزینه دانست. این دستگاه در تولیدی های کوچک گرفته تا کارخانه های بزرگ کاربرد داشته و به کمک آن محصولات مختلف را می توان بسته بندی نمود. این دستگاه به دو صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک کار کرده و در صورتی که در کسب و کار شما به بسته بندی سریع و در تیراژ بالا نیاز بود، دستگاه شیرینگ پک تونلی اتوماتیک برای شما انتخاب مناسب تری می باشد. دستگاه شیرینک پک تونلی در واقع دارای محفظه ای تونل مانند برای بسته بندی کالاها با فناوری شیرینگ است.

شیرینگ پک تونلی

چگونه باید با دستگاه شرینک پک تونلی کار کرد؟

در زمینه کار با این دستگاه به عنوان اولین قدم رول یا فیلم شرینک به دور محصول پیچیده شده و پس از آن به درون تونل فرستاده می شود، حرارت درون تونل نیز باعث می شود که بسته ها در حین عبور از این تونل مورد شیرینگ و بسته بندی قرار گیرند.

دستگاه شیرینگ پک تونلی تولیدی پاشا صنعت البرز

ساخت دستگاه شیرینگ پک تونلی بیشترین تولیدات شرکت پاشا صنعت البرز را به خود اختصاص داده است. اما با این حال شما این امکان را دارید تا نوع کابینی و حرارتی و … دستگاه های شیرینگ پک را نیز سفارش دهید. ولی به طور کلی بیشتر فعالیت این شرکت در زمینه تولید دستگاه شیرینگ تونلی است.

دستگاه شیرینگ حرارتی

روکش حرارتی چیست؟

به منظور عایق سازی از روکش های حرارتی که به شکل لوله های پلاستیکی جمع شونده ای هستند استفاده می شود.

موارد استفاده از عایق سازی حرارتی

  • سیم ها
  • کابل ها
  • شینه ها
  • اتصالات
  • ترمینال ها

مقاومت در نظر گرفته از سوی دستگاه شرینگ حرارتی برای کالاهای بسته بندی شده با این روکش ها بسیار مطلوب می باشد و استقامت قابل قبولی را در برابر مواد شیمیایی و اثرات آن ها، فرسودگی و تغییرات مختلف آب و هوا از خود نشان خواهند داد. علاوه بر آن دستگاه شیرینگ حرارتی در زمینه تعمیر عایق سیم ها و یا کابل ها، خوشه بندی و کد گذاری شان بر اساس رنگ آن ها نیز کاربرد دارد.

عملکرد شیرینگ حرارتی به چه صورت است؟

در این دستگاه در واقع کالای مورد نظر به خوبی با روکش حرارتی پوشیده شده و پس از آن به وسیله منبع حرارتی نظیر سشوار صنعتی در معرض حرارت قرار خواهد گرفت. محور قطری دستگاه بر اثر این حرارت جمع شده و برای جسم مورد نظر عایق مقاومی به وجود خواهد آورد. لازم به ذکر است که بسته به نوع کالا میزان حرارت وارده متفاوت از دیگری است.

مزایای استفاده از شیرینگ پک چیست؟

دستگاه شرینک پک به نوعی یک بسته بندی ثانویه محسوب شده و در واقع سبب کنار هم قرارگیری چند کالا که هر یک دارای بسته بندی خاص خود می باشند می گردد. این کار باعث انباری داری و حمل و نقل راحت تر خواهد شد. از این رو استفاده از یک دستگاه شیرینگ پک می تواند در انجام سریع و مطلوب تر امور در تولیدی و کارخانه ها بسیار موثر واقع گردد. این دستگاه برای تولیدکنندگانی که به شکل روزانه مواد غذایی تولیدی خود را در سطح شهر توزیع خواهند نمود نیز بسیار مفید و موثر می باشد.

شیرینگ پک پاشا صنعت البرز

دستگاه شرینک پک پاشا صنعت البرز

در ماشین سازی پاشا صنعت البرز حرفه ای ترین طراحان ابتدا عمل طراحی و تست دستگاه شرینگ پک را انجام داده و به واسطه نقشه های مختلف صنعتی شخصی سازی ماشین را برای فرد سفارش دهنده اجرا نموده تا در نهایت ماشین ساخته شده کاملا مطابق با نظر و نیاز مشتری باشد. در این شرکت همچنین برای آن که مشتری بتواند دستگاه را با قیمت مناسب تری تهیه کند امکان خرید اجزای مختلف دستگاه به صورت خام و عمده فراهم شده است.

امیدواریم با مطالعه مقاله شیرینگ پک چیست اطلاعات کاملی در رابطه با این دستگاه کسب کرده باشید با این حال چنانچه هنوز سوالاتی در خصوص این دستگاه دارید میتوانید هم از سایر مقالات آموزشی ما پیرامون شیرینگ پک استفاده کنید و هم با شماره تماس های موجود در سایت یک مشاوره رایگان مهمان ما باشید.

منبع : https://ps-alborz.ir/شیرینگ-پک-چیست؟/

+ نوشته شده در  يکشنبه 10 اسفند 1399ساعت 5:20  توسط یاسین  بازدید 63